5 Mýtů o Erotických Masážních Salonech: Co Je Pravda a Co Fikce

Mýtus č.1: Erotické masáže jsou zahalené prostitucí

Když se řekne erotická masáž, hodně lidí si hned představí něco, co se velice blíží nevěstinci nebo dokonce překročením zákona. Tak zapomeňte na ty představy z amerických filmů, kde tooo zas až tak z moralního hlediska nemusí být O.K.! U nás máme trochu jiná pravidla a hlavně, erotické masáže se většinou drží v mezích zákona, a ne, není to zastřená prostituce. Moje zkušenost byla více o objevování nových smyslných dimenzí a komunikaci s masérkou, a pokud jsem nechtěla něco, prostě to respektuje. Masáže se mohou odehrávat v příjemných prostorách masážních salónů, kde je hlavním bodem relaxace a uvolnění těla i mysli. Odborně školený personál ví, jak na to, aby podpořili vaši pohodu bez jakéhokoliv prohřešení proti morálce nebo zákonu.

Mýtus č. 2: Erotická masáž je jen pro muže

No tak tohle je asi stejný omyl jako když říkáte, že čokoláda je jen pro ženy, co mají PMS, ne? Erotická masáž může být pro každého, bez ohledu na pohlaví nebo sexuální orientaci. Salóny jsou většinou otevřené pro muže, ženy i páry, kteří si sami chtějí zvolit typ masáže, intenzitu a všechno, co k ní patří. Je to jako kdyby jste si v restauraci mohli zvolit, zda chcete svůj steak medium nebo well-done, všechno je na výběr! A nejen to, masáž může zahrnovat i učení se, jak lépe vnímat vlastní tělo, což je skvělé pro osobní růst a rozvoj intimity ve vztazích.

Mýtus č. 3: Jde o vulgární zážitek

Pojďme si říct na rovinu, všechno může být vulgární, když to přeženete s vulgaritou, že? Ale erotická masáž jako taková to zrovna není. Profesionální masážní salóny hodně dbají na to, aby bylo prostředí čisté, diskrétní a komfortní pro klienty. Vnímání toho, co je a co není vulgární, je navíc hodně subjektivní. Erotická masáž klade důraz hlavně na smyslný a relaxační zážitek. Maséři jsou školení tak, aby dokázali vytvořit příjemnou a uvolňující atmosféru. Někteří z nich jsou jako ti kuchaři z Gourmet restaurací - mají smysl pro detail a tím pádem je výsledný dojem luxusní, ne vulgární. Stejně tak si myslím, že picasso kdyby maloval erotickou scénu, nedokázal by to udělat vulgárně, protože umění je umění, no ne?

Mýtus č. 4: Sexuální akt je součástí masáže

No, kdyby to bylo tak, asi by erotické masáže neprobíhaly na tolik vysoké profesionální úrovni a vypadaly by spíš jako scéna z nějakého filmu pro dospělé. Ale realita je jiná. Sexuální služby nejsou běžnou součástí erotických masáží v profesionálních salónech. Osobní hranice mezi masérem a klientem jsou důsledně dodržovány, aniž by to ubíralo na kvalitě celkového prožitku. Je to skoro jako když jdete na obyčejnou masáž – masérka/masér pracuje s vaším tělem, ale vždy s respektem a cílem uvolnění a pohody, nikoliv s cílem dát vám jakousi 'happy end'. Takže ani náhodou, sexuální akt není na seznamu!

Mýtus č. 5: Erotické masáže jsou něco, za co byste se měli stydět

Ach, to stydění je vážně zábavná věc. My Češi máme občas tu tendenci stydět se za věci, které vlastně vůbec nejsou na škodu. Mluvit o erotiky otevřeně může být stále tabu, ale věřte mi, potkala jsem lidi, kteří chodí na erotickou masáž jako vy na jógu nebo do fitka. Je to pro ně součást osobní péče, čas pro sebe a pro potěšení těla i duše. Nemá to vůbec nic společného s jakýmkoli nevhodným chováním. Styďte se radši, když nepůjdete volit nebo když vyhodíte plast do běžného koše místo do toho na tříděný odpad! Zážitek z erotické masáže je o důvěře, vzájemném respektu a komfortu a uvolnění – žádné stigma by nemělo být spojené s něčím, co může být pro zdraví a pohodu.

Odhazujeme předsudky

Je důležité si uvědomit, že naše předsudky mnohdy pramení z neznalosti a strachu z neznámého. To je jako když se bojíte tmy, ale jakmile rozsvítíte, zjistíte, že tam nebyl žádný monstrum, ale jen zamotaná klubíčka prachu a Maxova gumová hračka. Přijetí faktu, že erotická masáž je formou wellness a lze ji zařadit k normálním způsobům relaxace, je prvním krokem k odstranění nesmyslných mýtů. Chápu, že to nemusí být pro každého, ale nebojte se o tom hovořit otevřeněji, protože jak se říká, rozhovory jsou klíčem k rozumu.

Respekt a diskrétnost

Pokud se někdy rozhodneš pro erotickou masáž, klíčovými slovy jsou respekt a diskrétnost. To je v podstatě jako nepsaný zákon dobrého chování. Masážní salón by měl být oázou klidu a respektu k osobnímu prostoru každého klienta. A to, milí čtenáři, je víc než důležité. Respektujte práci masérů, dodržujte pravidla salónu a věřte, že oni na oplátku respektují vaše potřeby a hranice. Je to taková vzájemná dávná smlouva v moderním kabátě.

Co můžete od erotické masáže očekávat

Čeká vás smyslný a relaxační zážitek, který může zahrnovat pomalé a mírné doteky, které budou podporovat pocit uvolnění a pohody. Predstavte si to jako malířské tahy na plátno, které pomalu vytvářejí celkový obraz. Je to o prožitku, který je citlivý a individuálně přizpůsobený. Navíc, masér/masérka by měl být jakousi guidou na cestě za lepším vnímáním vlastního těla a smyslnosti. Nečekejte ale „extra služby“, protože seriózní salony na tomto stojí a padají.

Kdy je dobré erotickou masáž vynechat

Ano, jsou situace, kdy erotická masáž může být spíše kontraproduktivní, třeba když se cítíte psychicky nebo fyzicky nepřipravení. Pokud máte silnou úzkost z tělesného kontaktu s cizími lidmi, nebo pokud si nejste svými hranicemi jisti, počkejte raději do doby, kdy budete cítit větší pohodu. A samozřejmě, pokud máte jakékoli zdravotní kontraindikace, poraďte se nejprve s lékařem. Protože u dejte si pozor, masáž - ať už jakákoliv - by měla být vždy ku prospěchu, ne na obtíž.

A na závěr, milí čtenáři, vzpomeňte, že mýty jsou k ničemu pokud zakrývají pravdu. Erotické masáže mohou být krásnou formou relaxace a objevování sebe sama. Samozřejmě to není povinnost a každý má právo si vybrat jinou formu odpočinku, ale pokud by vás to někdy lákalo, nemůžete nechat svá rozhodnutí ovlivnit nepravdivými mýty. Existuje mnoho cest k poznání a pohodě a možná někomu stroát právě tato. Je na každém z nás, aby si zvolil tu svou a aby si na té cestě vážil a respektoval především sebe sama. No a teď, pokud mi dovolíte, Max si pěkně češe na procházku, tak já jdu uvolnit mysl a tělo ven do přírody. Ať už se rozhodnete jakkoliv, pamatujte na to, že relaxace a štěstí jsou nejdůležitějším kritériem pro pěkně prožitý den! A úsměv na tváři, ten přeci jen nikdy neomrzí, že?

Alena Štefanková

Alena Štefanková

Jsem majitelkou a provozovatelkou masážního salónu v Ostravě s dlouholetou praxí v oboru. Specializuju se na různé typy masáží, včetně erotických masáží, které jsou velmi populární u našich klientů. Kromě toho jsem nadšená autorka, která pravidelně píše odborné články týkající se erotických masáží. Můj hlavní cíl je pomoci lidem pochopit masáže a jejich přínos pro tělo a mysl. Mile mě překvapuje, že moje práce mě stále baví a neustále mě inspiruje.

Napsat komentář