Zdravotní přínosy masáže tělo na tělo v hlavním městě

Úvod do masáže tělo na tělo

Co si představíte, když slyšíte frázi 'masáž tělo na tělo'? Možná vám bude trochu divné, ale v Praze je to úplně běžná věc! Nebojte, nejde o nic nevhodného - přesněji řečeno, je to terapie, kde masérka nebo masér používá vlastní tělo k masáži klienta. A můžu vám říct z vlastní zkušenosti s Pavlem (ano, toho mého!), že to je úžasně uvolňující a má obrovské zdravotní přínosy.

Masáž tělo na tělo je mnohem intimnější než vaše průměrná švédská masáž – a ne, nemyslím to tak, jak si myslíte! Jde o to, že masér účinněji využívá tlak a tělesné teplo k rozvolnění svalů a uvedení klienta do hlubokého stavu pohody. No a jak to vlastně na tom zdraví zapracuje? To si pojďme říct.

Psychické uvolnění

Á, na tohle nemusíte chodit až do Prahy, ale já vám stejně poradím, proč je to dobrý nápad! Málokdy si to uvědomujeme, ale naše tělo a mysl jsou neustále v napětí. A víte co je skvělé? Masáže tělo na tělo jako by měly integrovaný RESET tlačítko. Když jsem byla naposledy, bylo to jako vypnout a znovu zapnout počítač, ale tentokrát bez vších zbytečných tabů, co mám normálně otevřených v prohlížeči.

Představte si, jak váš mozek vypouští obláček endorfinů - ano, tyhle hormony štěstí, které vás přivedou skoro do stavu blažené euforie. To je ten pocit, když jste po masáži a najednou si uvědomíte, že svět není tak špatný, jak se zdálo ještě před hodinou. A teď si představte, že tenhle pocit si můžete 'předepsat' jen tak, že si zajdete na masáž. Úžasné, že?

Fyzický dopad na svaly a klouby

Jestli máte pocit, že všechny vaše svaly drží spolu jako parta nejlepších kamarádů na střední, který už léta nic nerozepře, pak je čas zavolat masérku. Masáž tělo na tělo má totiž na svědomí, že tyhle 'přátelství' trochu rozhádá - v dobrém slova smyslu. Svalové uvolňování pod tlakem a hladkými pohyby totiž přispívá k tomu, že se vaše tělo zbavuje napětí a uzlíků, které vás trápí, a k tomu si zařídí, že si vaše klouby řeknou: 'Hele, nebylo to tak špatné! Pojď znova zkusit tu jógu.'

Když jsem s Pavlem byla na takové masáži, pochopila jsem, co to znamená 'být v pohodě jako úhoř'. Pavel se dokonce začal smát, že už nikdy nebudu potřebovat návod k sebeobraně, protože teď jsem tak ohebná, že se můžu jednoduše uhnout. No, smál se, dokud si nevyzkoušel masáž sám – a najednou 'úhoř' byl on!

Imunitní systém a detoxikace

Tělo je jako továrna a masáž je jeho údržbář. Zní to trochu technicky, ale jestli vaše tělo vyrábí zdraví jako na běžícím pásu, tak masáž tělo na tělo je jako dát tomu pásovému mechanismu olej. Čím více je pokožka stimulována, tím lépe vaše tělo odplavuje toxiny skrz lymfatický systém. Pomyslete jen, že jde o takový interní sprchový kout, kde se zbavujete věcí, které už nepotřebujete, a to nejen po Vánocích, kdy jste se přecpali vánočkou.

Jedna z věcí, co mě na těchto masážích baví nejvíc, je ten pocit lehkosti po masáži – jako bych najednou vážila o pár kilo míň. Pavel si dělal legraci, že takhle snadno bychom se mohli zbavit všech těch pár kil navíc, která jsme našli po svátcích. No a než jsme se nadáli, už jsem mu kupovala voucher na další masáž tělo na tělo jako dárek k narozeninám. Muže znáte, stále se najde důvod, pro něco si skočit do Prahy, že ano?

Masáž tělo na tělo jako prostředek proti bolesti

Někdy ty vaše bolesti zad nebo krku nejsou jen zlý spánek nebo nepovedený pohled na ex na sociálních sítích. Bolesti můžou být signálem, že vaše tělo něco potřebuje - a často to je právě masáž. Myslím, že ani není potřeba říkat, jak moc je masáž tělo na tělo efektivní při uvolnění těchto bolestí. Je to jako když řeknete kouzelné slovo a náhle je vše lepší - ale v tomhle případě je to slovo 'masáž'.

No a teď něco méně zábavné. Poznáte, že nedostatek protahování a uvolňování může způsobit, že se ty malé bolesti stanou vašimi dlouhodobými mazlíčky? Masáž tělo na tělo je skvělá, protože místo potlačení symptomů pracuje přímo na příčině. A příčina bývá častokrát ztuhlé svaly a celková nerovnováha v těle. Takže když masáž končí, může se stát, že končí i vaše bolesti.

Spánek jako dětský

Ach jo, spánek, ten věčný problém dospělosti. Ale víte, co je skvělé? Masáž tělo na tělo může změnit vaše noční vrtochy na krásně dlouhé hodiny klidného spánku. Je to trochu jako když vaše babička řekne, že u ní vždycky tak dobře spíte, protože jste v bezpečí a uvolnění. No a teď si představte, že tělo na tělo masáž je ta babička. Samozřejmě pouze obrazně!

A co víc, pravidelná masáž může pozitivně ovlivnit i vaše spánkové návyky. Nemyslím tím, že byste si položili hlavu na stůl ve chvíli, kdy masáž končí - spíš to, že když ulehnete večer do postele, tak už nebudete počítat ty ovečky. Ne, pane, vy už budete ve světě snů tak rychle, jako když usnete na přednášce po obědě. Ale to už se vám nestane, protože teď máte své tajné zbraně na boj proti nespavosti – pravidelné masáže.

Tipy pro ty, kteří by si chtěli masáže v Praze užít

Teď, když už víte, jak úžasné mohou být masáže tělo na tělo pro vaše zdraví, pojďme si říct pár rad, jak si je užít na maximum. Zaprvé, neváhejte a nechte doma stud. Masér nebo masérka jsou profesionálové a chápou, že to pro někoho může být nová zkušenost. Zadruhé, komunikujte! Pokud máte nějaká přání nebo obavy, je dobré o nich mluvit. A zatřetí, užijte si to na plno – není nic lepšího, než dopřát si relaxaci a péči, kterou si zasloužíte!

Teď si možná říkáte, že koneckonců, právě ta masáž by mohla být tím, co vaše tělo křičí, že potřebuje. A jestli vám mám něco poradit, tak to je, že se nebojte udělat první krok a objednejte se na masáž. Uvěřte mi, tělo vám poděkuje – a možná i duše.

Alena Štefanková

Alena Štefanková

Jsem majitelkou a provozovatelkou masážního salónu v Ostravě s dlouholetou praxí v oboru. Specializuju se na různé typy masáží, včetně erotických masáží, které jsou velmi populární u našich klientů. Kromě toho jsem nadšená autorka, která pravidelně píše odborné články týkající se erotických masáží. Můj hlavní cíl je pomoci lidem pochopit masáže a jejich přínos pro tělo a mysl. Mile mě překvapuje, že moje práce mě stále baví a neustále mě inspiruje.

Napsat komentář