5 důvodů, proč vyzkoušet masáž lávovými kameny v Praze

Úvod do masáže lávovými kameny

Na úvod bych chtěla podotknout, že masáž lávovými kameny mám ráda už dlouho. Ne, že bych byla jakási vyznavačka alternativní medicíny nebo něco takového. Jen prostě mám ráda, když mě něco uvolňuje a tato masáž je pro mě naprosto ideální. Někteří z vás se možná ptají, co to vlastně je za proceduru - o tom bude tento článek. Vězte, že když jsem to vyzkoušela poprvé, nevěděla jsem také, co to je. Ale ujišťuji vás, tento typ masáže je jeden z nejlepších způsobů, jak relaxovat a zároveň posílit svou fyzickou i psychickou kondici.

Potěšení z masáže lávovými kameny

Jednou, když jsme byli na výletě v Praze, mi Tomáš navrhl, abychom vyzkoušeli masáž lávovými kameny. Musím se přiznat, že mě to zpočátku trochu vyděsilo - kameny? Na těle? Ale pak jsem se dočetla, že tyto kameny jsou vlastně horké, ale ne tak, aby vás popálily, a že mohou mít blahodárné účinky na tělo i duši. A tak jsem souhlasila a dnes lituji jen toho, že jsem to nezkusila dříve.

Výhody masáže lávovými kameny

Pojďme se podívat na pět důvodů, proč je masáž lávovými kameny tak skvělá. První je, že pomáhá uvolnit napětí a stres. To je pro mě jako pro blogerku, která stráví hodně času sedící u počítače, naprosto klíčové. Druhá věc je regenerace těla a mysli. Sára, náš pudl, ví, jak je to důležité, když se snaží vrtět ocasem i po náročné procházce. Je moc důležité si občas dopřát chvilku jen pro sebe. A když si představím, jak mi kameny skrz teplo uvolňují svaly, tím to jen umocňuje. Třetí důvodem je zlepšení průtoku krve a lymfy, což je zdravotní benefity, které nemají jen pohodové projevy, ale i ty, které napomáhají celkovému zdraví našeho těla.

Příprava na masáže lávovými kameny

Ráda bych zdůraznila, jak důležitá je příprava před tímto zážitkem. Je to trochu jiné než u klasické masáže. Pokud se chystáte na masáž lávovými kameny poprvé, doporučuji si přečíst několik tipů a rad, jak se co nejlépe připravit. Například je dobré jít na masáž nalačno. A když říkám nalačno, nemám na mysli hladovou. Jen nesníst těsně před masáží velké jídlo. Pokud máte možnost, tak si dopřejte klidný den. Neťukejte na počítači, nesnažte se splnit milion úkolů. Berte to jako den pro sebe. A samozřejmě nezapomeňte na dostatek tekutin. Hydratace je klíčová nejen před masáží, ale v podstatě před jakoukoliv činností.

Ambiance masážního sálónu

Pokud jsem se naučila něco o masáži lávovými kameny, pak je to, že atmosféra masážního sálonu je k nezaplacení. Jako první na vás zapůsobí vůně. Voní to tu esenciálními oleji, které připravují vaše smysly na nadcházející zážitek. Na druhé straně je tu hudba, která je klidná a uklidňující. A konečně je tu prostředí samotného sálonu. Měkké světlo, příjemné odstíny a pohodlná masážní lůžko - to vše přispívá k tomu, že se budete cítit jako v nebi.

Moje zkušenosti s masáží lávovými kameny

Dovolte mi, abych se podělila o své zkušenosti s masáží lávovými kameny. Na mou první masáž jsem byla trochu nervózní. Ale když se masáž začala, všechny mé obavy zmizely. Hotový extáze! Cítila jsem, jak teplo z kamene proniká do mého těla a jak se každý sval uvolňuje a relaxuje. Po masáži jsem se cítila obnovená a plná energie, jako kdyby mi křídla vyrostla.

Několik slov závěrem

Když se ohlédnu zpět na svou zkušenost s masáží lávovými kameny, mohu říci, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy učinila. Nejenže jsem se cítila uvolněná a odpočatá, ale také jsem se cítila zdravější a plná životní energie. Takže pokud máte dovolenou v Plzni, v České republice, nebo jste jen někde nablízku a hledáte způsob, jak strávit nějaký čas relaxem, doporučila bych vám uvázat na ten lávový kámen a zažít to sama. Uvidíte, že to bude stát za to!

Lenka Novotná

Lenka Novotná

Jsem specialistka na masáže a provozuji svůj vlastní masážní salon v Plzni. Zároveň pisatelem a publikuji články o tom, jak využít tantra a erotické masáže pro zlepšení intimního života a dosažení hlubšího propojení s partnerem. Mám také vysokoškolské vzdělání v oboru masérství a regenerace, což mi umožňuje kombinovat rozličné masážní techniky a přístupy pro nejlepší možný výsledek pro mé klienty. Mým cílem je pomoci lidem lépe pochopit své tělo a naučit je, jak může masáž vylepšit jejich životy.

Napsat komentář