Osvěžení duše a těla: masáž lávovými kameny v srdci Prahy

Úvod do masáže lávovými kameny

Ahoj všichni! Dnes se budeme zabývat něčím, co váš život může doslova a proměnit v lávovou explozi wellness a pohody. Masáže lávovými kameny jsou důvěrně známé pro svou schopnost přinést hlubokou uvolněnost a totální odevzdanost blahu, který je tak potřebný v tomto kolotoči běžného života. Nechť je toto vaše záchranné lano, tomu tíživému pocitu pracovního vypětí a každodenní rutiny, který se vás snaží stáhnout do hlubin stresu! Už jsem zažila tu rozkoš pohroužit se do světa, kde je jediné, co cítíte, teplý polibek kamenů, které kloužou po vaší kůži. A věřte mi, chci se s vámi podělit o všechno – od toho, co to vlastně ta masáž lávovými kameny je, po to, kam v Praze zajít, abyste zažili tu pravou extázi. Pojďte se mnou, a proberme si všechny potřebné detaily, které vás provedou touto magickou zkušeností!

Pozadí masáže lávovými kameny

Možná vás napadá, odkud se ta masáž vlastně vzala, že? Historie masáže lávovými kameny sahá do dávných civilizací, kde byly tyto kameny využívány k léčebným účelům. Vedou přímo k Hawaji a k tradičnímu hawajskému masážnímu stylu Lomi Lomi, kde hrají basaltové kameny hlavní roli jako nosiče tepla. A teď si to představte: jste na tajemném ostrově, slyšíte šum oceánu, cítíte teplo slunce na své kůži a pod prsty místních šamanů se poddáváte starobylým rituálům… No, to nehrozí, že byste se tady v České republice, konkrétně v Praze, našli mezi palmami, ale poddáte se můžete. A jak! Lávové kameny jsou ohřívány na příjemných 45–55°C a používány k masáži, aby uvolnily vaše svaly a povzbudily krevní oběh, přičemž každý pohyb masérských rukou pomáhá přenést tento hojivý teplý prvek do vašich svalů a tkání, aby se rozehřály i ty nejhlubší vrstvy vašeho unaveného já. Až tak hluboko, jako byste odkryli svůj vnitřní lávový pramen.

Výběr správného wellness centra

Jasně, v Praze je to centrum, wellnessů co by kamenů, který by si vybral? Ale já vám jedno tajemství prozradím. Ne všechny kameny jsou svaté a stejně tak ne všechny wellness centra dělají masáže, na které byste chtěli vzpomínat s úsměvem. Důležitá je atmosféra, kvalifikace personálu a celkové nastavení prostředí, aby . A je to tady, jsme u toho, co mě naprosto uchvátilo. Udělat si průzkum a najít to pravé místo, kde vám budou hýčkat každý sval jako krále, není jednoduché, ale já mám pro vás několik tipů, kam vyrazit. Hledala jsem pečlivě, a našla taková místa, která vás nejenže pohladí po duši, ale i po kapse – a přitom ta kvalita! Jako byste byli omáměni lahodnou vůní éterických olejů a teplem svítících svíček. Udělala jsem si seznam těch nejlepších, takže budete mít od čeho odrazit při hledání toho správného lávového ráje.

Příprava na masáž

Myslíte, že stačí jen tak vkročit do wellness centra a ponořit se do objímavých rukou terapeuta? O ne, chvíli počkejte. Je tu pár úkrovných rad, abyste si masáž užili, jako by to byla poslední věc, kterou na tomto světě děláte. Jde o to, abyste vyburcovali své smysly a otevřeli se novým zážitkům. Rozhodně doporučuji, abyste se předem dobře najedli, ale zase ne tak, že byste přímo táhli k doktorovi – lehký oběd či snack bude více než dostačující. A zásadní je, aby byl váš pitný režim v naprostém pořádku, protože dehydratace a teplé kameny nejdou dohromady jako ponožky na sandály. Dopřejte si dostatek tekutin a vyhněte se alkoholu, pro lepší prokrvení a relaxaci vašich svalů. A co se oblečení týče? Noční košile a papuče by mohly zůstat doma. Račte mít na paměti, že se budete svlékat!

Průběh masáže lávovými kameny

A máme to tady, konečně jste ve svatyni klidu, ležíte na masážním stole a jste připraveni. Masér vstupuje do místnosti, kameny jsou na správné teplotě a vy jste jako nepopsaný list papíru. Přikrývka lehce klouže a masáž může začít. Každý dotek je přesně tam, kde má být. Každé vaše napětí je zhmotněné do kamenů a připravené vyprchat pryč. Pomalu, ale jistě, s každým pohybem kamenů po vaší kůži, cítíte kako váš stres ustupuje a místo něj přichází blaženost. Jsou zde momenty, kdy nemyslíte na nic jiného než na přechod příjemné teploty z kamene do vašeho těla. A já musím přiznat, během takové masáže mi mysl procestuje všechno od každodenních banalit až po ty nejdivočejší fantazie o plážích v Karibiku a snad i dál. Je to jako byste byli součástí nějakého rituálu, kde každá část těla dostává svou dávku pozornosti a péče. Je to tak hluboká relaxace, že byste na konci mohli zapomenout dokonce i svoje jméno, a já měla chvíle, kdy jsem zapomněla, že jsem Jana.

Benefity masáže lávovými kameny

Někteří z vás už možná koukají, jestli to má vůbec nějaké ty další přínosy, kromě té očividné pohody. Tak to mě poslouchejte: zrovna masáže lávovými kameny jsou jako multifunkční nástroj v toolboxu wellness. Stres a napětí jdou bokem, protože sakra, masáže jsou v první řadě relaxační. Ale to není nic oproti tomu, že posilují i váš imunitní systém, protože teplé kameny pomáhají tělu lépe se zbavovat toxinů. Á, a představte si, jak vaše svaly dostanou takovou porci tepla, až z toho budou mít pocit, jako by byly uvolněné i na té nejhůře dostupné úrovni. A nejen to, je to balzám i pro vaši psychiku. Takže pokud hledáte svůj osobní klíč k duševní pohodě, možná byste ho mohli najít mezi těmi horkými kameny. A pokud vás trápí chronické bolesti, lávové kameny můžou pomoci i vám – jejich teplota uvolňuje svalovou a kloubní tuhost. Když mi chtělo loni v zimě puknout celá záda, po masáži lávovými kameny jsem chodila, jako bych měla úplně nový obratel. A co byste řekli na to, kdybych vám řekla, že to může pomoci i s lepším spánkem? Protože po masáži jsem spala jako mimino, bez nadsázky.

Kombinace s aromaterapií pro úplný zážitek

Teď si představte, že k těm nádherným horkým kamenům přidáte ještě vůni levandule, eukalyptu nebo jasmínu. To je teprve úplné nebe na zemi! Aromaterapie dává masáži další rozměr, jakoby vás ještě více pohladila po duši. Je to taková malá úniková hra pro naše smysly – zapojíte nejen hmat, ale i čichové buňky a najednou jste úplně jinde. Když se poprvé přidala k masáži esenciální olej, byla jsem uchvácená. Bylo to jak zážitek pro tělo, tak i pro mysl. Oleje se navíc vstřebávají přes pokožku a mohou mít široký spektrum terapeutických účinků. Takže když si vyberete svou oblíbenou vůni, můžete si jen představit tu radost, když se propojí s teplem kamenů a uvolněním svalů – no, to je pak koktejl, na který jen tak nezapomenete.

Kdy je masáž lávovými kameny nevhodná?

Nemůže to být vždy jen o růžích a svíčkách, takže musíme být upřímní. Nejdřív a nejvlídněji chci proto upozornit, že masáže lávovými kameny nejsou vhodné pro každého a je tu pár kontraindikací, které byste neměli přehlížet. Když jste těhotná, máte kožní onemocnění nebo akutní zánět, horké kameny pro vás nejsou tou nejlepší volbou. A totéž platí pro lidi s trombozou, kardiovaskulárními problémy nebo vysokým krevním tlakem. A jasně, nikdo by neměl jít na teplou masáž, když má horečku nebo je v fázi akutní infekce. Raději se s masérem předem poraďte, zdali je pro vás masáž vhodná. Není lepší nechat si radu od odborníka než pak trpět s něčím, co vám mohlo být ušetřeno, že? Já sama jsem se dostala do situace, kdy jsem musela masáž odložit, protože jsem si na lyžích něco natáhla, a to se mi potom horké kameny na zranění moc nepoctivě vázaly.

Tipy, jak si užít masáž na maximum

Tak už víme skoro vše podstatné, ale teď přichází část, která vám ulehčí cestu k absolutní blaženosti. Zaprvé, nechte doma veškeré starosti a napětí v těle. Představte si, že přicházíte do masážního místa jako prázdný list papí

Jana Moravec

Jana Moravec

Jsem certifikovaná masérka a zaměřuji se na erotické masáže. Pracuji v exkluzivním masážním salóně v Opavě. Můj cíl je neustálé zlepšování a rozšiřování svých znalostí a dovedností v oboru. Miluji svou práci, protože mě naplňuje a dělá mi radost. Ráda píšu o své práci a metodách, které používám, abych mohla inspirovat ostatní.

Napsat komentář